Výuka angličtiny Praha

Výukou angličtiny se zabývá mnoho zemí, proto si řekněme něco o angličtině samotné. Angličtina, jako mateřský jazyk, je třetím nejrozšířenějším jazykem na světě. Tento západogermánský jazyk se vyvinul, jak už samotný název napovídá, v Anglii. Píše se latinkou a bez diakritických znamének (jen v některých případech u cizích slov se diakritika používá). Celá historie je velmi rozsáhlá, proto si jen stručně řekneme pár faktů. V patnáctém století angličtina prošla velkými změnami výslovnosti samohlásek a ke standardizaci přišel i rozvoj knihtisku. Velmi významným rokem je rok 1755, kde Samuel Johnson vydal první standardizovaný slovník angličtiny Dictonary of the English Language.


Proč volit výuku angličtiny?

Výuky angličtiny rozhodně litovat nebudete, ať už se dostanete do jakékoliv země na širém světě, vždycky se najde někdo, kdo angličtinu bude aspoň s minimální znalostí ovládat. Zemí, kterých angličtinu používají ať už jako mateřštinu či úřední jazyk, je několik. Jako mateřský jazyk používá hned sedm zemí tj. Spojené království, Irsko, Spojené státy americké, Austrálie, Nový Zéland, Kanada a také Jihoafrická republika. V Kanadě, Jižní Africe, Indii, Jamajce atd. se angličtina používá jako úřední jazyk. Vzhledem k tomu, že se rozšířila i do zemí, kde není mateřským jazykem, vzniklo spoustu mutací angličtiny míchané právě s jazykem dané země (např. Spanish English – španělská angličtina; Swedish english – švédská angličtina; Franglais anglais – fransouzká angličtina, atd.). Ovšem celosvětově se používá jako nejčastěji používaný dorozumívací prostředek.

Kde výuku angličtiny najdu?

Výuku angličtiny najdete prakticky v každém větším i menším městě. Ovšem nejdůležitější je spokojenost, s kterou by jste měli z kurzu vycházet. Můžete výuku navštěvovat ve vašem nejbližším městě nebo je tu další možnost – studium v zahraničí. Ovšem pokud si nevíte rady, navštivte naše internetové stránky www.londoninstitute.cz, kde najdete mnoho o kurzech či studiu více směrů. Poradíme Vám, co je pro Vás nejvhodnější – Vaše spokojenost je pro nás důležitá.